Dyspensa od zachowania czwartego przykazania kościelnego 21.06.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Najświętszej Trójcy, 16.06.2019 r.

W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia wraz z Siostrami Jezusa Miłosiernego.

Czytaj dalej…

Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

Trwa CZAS OBCHODÓW ODPUSTOWYCH. DZIŚ 16 CZERWCA ZAPRASZAMY NA CENTRALNE OBCHODY JUBILEUSZU 350-LECIA OBECNOŚCI PANI CIERPLIWIE SŁUCHAJĄCEJ W ROKITNIE – rozpoczynamy o godz. 10.00 modlitwą różańcową, a o godz. 12.00 złożymy dziękczynienie podczas Mszy św., której przewodniczył będzie KSIĄDZ KARDYNAŁ KAZIMIERZ NYCZ. Po Mszy św. zapraszamy na koncert Królowej Orła Białego oraz wystawę Archeologia Niebiańska i różne atrakcje dla dzieci. Jest też już zwyczajem, że gościmy w naszym sanktuarium leśników, którzy przybędą do nas w poniedziałek 17 czerwca przed południem. We wtorek 18 czerwca w 30 rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu, o godz. 18.00 Ks. Bp Tadeusz Lityński – Biskup Zielonogórsko-Gorzowski będzie celebrował Eucharystię na zakończenie Roku Jubileuszowego. Dodatkowo szczegóły programu obchodów jubileuszowych znajdziemy w mediach i na plakatach.

Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o godz. 17.30, jak również na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00 – zachęcamy także do składania na kartkach intencji w których modlimy się podczas Apelu (w środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy). W piątek Msza św. z nabożeństwem w Chełmsku o godz. 17.00 i w Kalsku o godz. 19.00.

Dzisiaj (16 czerwca) przypada rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Módlmy się o opiekę Bożej Opatrzności. (VII rocznica; 16.06.2012)

W czwartek 20 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z góry dziękujemy za stosowną dekorację domów na ten dzień. Zapraszamy wszystkich do złożenia tego dnia świadectwa wiary poprzez uczestnictwo w Eucharystycznej Procesji. Uroczysta procesja w Rokitnie po Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Pierwszy tradycyjnie przy Centrum, drugi przy kaplicy Zmartwychwstania, trzeci przy domu na prawo od Bazyliki (tam gdzie zawsze) i czwarty przy Domu Sióstr. Pozostałe Msze św. w Bazylice o godz. 9.00, 15.00 i 18.00. W Kalsku i Twierdzielewie zapraszamy o godz. 9.00 i w Chełmsku o godz. 11.15 – tutaj również z całego serca dziękujemy już teraz za pomoc w przygotowaniu uroczystości..

Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarni i zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, jak też pamiątek w naszym sklepiku, w którym od wtorku dostępne będą również stosowne emblematy na nadchodzące uroczystości oraz można nabyć flagi z logo Rokitna.

Zwiń

Close Menu
×
×

Koszyk