Ogłoszenia duszpasterskie na 24 Niedzielę zwykłą, 15.09.2019 r.

Msze św. w Bazylice w niedziele o godz.: 9.00, 12.00, 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.00. W dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00.

Czytaj dalej…

Zapraszamy na Nabożeństwa połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 – w każdą niedzielę nabożeństwo Maryjne i w czwartki w intencji powołań, jak również na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00 – zachęcamy także do składania na kartkach intencji w których modlimy się podczas Apelu (w środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy). W piątki o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia wraz z Siostrami Jezusa Miłosiernego.

Dzisiaj przypada 3 niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekujących potomstwa.

Wczoraj i dzisiejszej nocy przeżywaliśmy w naszym Sanktuarium czuwanie modlitewne włączające naszą Diecezję w inicjatywę modlitewną POLSKA POD KRZYŻEM. Serdecznie dziękujemy, Policji, naszym Strażakom oraz służbom medycznym za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim Pielgrzymom, którym jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że chcieli być z nami.

Dziękujemy za dożynki wiejskie w Chełmsku. Sołtysowi i całej Radzie Sołeckiej składamy podziękowanie za trud włożony w przygotowania.

Pola nadziei – Twój dar dla chorych. Już od kilki lat Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. zachęca nas do włączenia się w akcję zakupu żonkili, które są symbolem łączności z ludźmi dotkniętymi cierpieniem. Niech nasze wrażliwe serca sprawią, że znacząco wesprzemy hospicjum i dzieła przez nie realizowane. W ubiegłym roku dzięki Waszej życzliwości rozprowadziliśmy około tysiąca sztuk cebulek, może w tym roku uda się zachęcić do nabycia półtora tysiąca – wszystko zależy od Was. Z serca dziękujemy.

We wtorek 17 września rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.

W środę 18 września św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży i Patrona Polski Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o młodzieży.

W sobotę 21 września – Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Program:

9.30 – Jutrznia ku czci Męczenników Międzyrzeckich we wsi Święty Wojciech

10.15 – Wyjście z relikwiami Pierwszych Męczenników Polskich do sanktuarium

11.00 – Konferencja i świadectwa – ks. Waldemar Szlachetka, Szkoła Nowej Ewangelizacji, Poznań

13.00 – Msza św.

Agapa

W przyszłą niedzielę 22 września, Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów do Rokitna (czwarta niedziela września).

W dniach 27-29 września 2019 roku w Rokitnie odbędą się rekolekcje dla małżeństw Dialog we Dwoje organizowane przez stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie. Rekolekcje te to dwudniowe spotkanie, w czasie którego można pogłębić, odnowić albo nawet odbudować małżeńską więź. W czasie tego spotkania można doświadczyć dialogu, przezwyciężyć trudności we wzajemnej komunikacji w małżeństwie, nauczyć się rozmawiać ze sobą. Spotkania te mają charakter rekolekcji zamkniętych, a przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska rozwijała się. Są szczególnie pomocne dla par przeżywających kryzys małżeński. Pomagają przezwyciężać codzienne trudności i cieszyć się miłością na co dzień. Serdecznie zapraszamy do udziału. Informacje i zapisy: Email: zgora@spotkaniamalzenskie.pl Telefon: 607180 539.

TEGOROCZNA PIELGRZYMKA ŻYWEGO RÓŻAŃCA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ CIERPLIWIE SŁUCHAJĄCEJ W ROKITNIE BĘDZIE MIAŁA MIEJSCE 05 PAŹDZIERNIKA 2019 (pierwsza sobota października).

Do końca września zapraszamy do obejrzenia wystawy „Archeologia niebiańska” w naszym Muzeum.

Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

Ruch Społeczny „Ku trzeźwości Narodu” Ziem Zachodnich Polski organizuje I Kongres Trzeźwości Ziem Zachodnich Polski pod hasłem Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu. Kongres odbędzie się 20 września br. (piątek) w Paradyżu. Rozpoczęcie o godz. 08.30 – Mszą św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego, homilia – bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Zgłoszenia uczestnictwa w Kongresie: e-mail: biuro@bratkrystyn.pl lub telefonicznie: 696 055 229, 660 775 191.

Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarni i zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, jak też pamiątek w naszym sklepiku.

Zwiń

Close Menu
×
×

Koszyk