Ogłoszenia duszpasterskie na 5 Niedzielę Wielkiego Postu, 29.03.2020 r.

W związku z zaistniałą sytuacją, osoby starsze, dzieci, zachęcamy do duchowej łączności z nabożeństwami sprawowanymi w naszym Sanktuarium poprzez możliwość skorzystania z transmisji internetowej na naszej stronie WWW: rokitno.org. Jednocześnie przypominamy, że w Mszach św. może uczetsniczyć jedynie 5 osób (nie licząc posługujących). Prosimy Was bardzo gorąco, abyście dali pierwszeństwo osobom, które na dany dzień i godzinę zamówiły intencję Mszy św. Wszystkie intencje, jak i bieżące informacje, zmaieszczamy na naszej stronie i portalach społecznościowych. Od wczoraj wszyscy korzystający z usług telewizji światłowodowej mogą znaleźć bieżącą transmisję z Rokitna oraz Skwierzyny i w ten sposób uczestniczyć we wszystkich nabożeństwach – aby to uruchomić, należy dekoder w ustawieniach przełączyć na ustawienia domyślne i dodane zostaną kanały w pasku o nazwie „lokalne”.

Czytaj dalej…

Oprócz Mszy św. wszelkie inne nabożeństwa są celebrowane bez udziału wiernych, ale możemy w nich duchowo uczestniczyć dzięki transmisjom. Msze św. w naszym Sanktuarium: w niedziele: 9.00, 10.30 (dodatkowa Msza św.), 12.00, 15.00, 18.00, a w dni powszednie: 11.00 i 18.00. Gorzkie żale w niedziele w bazylice o godz. 17.30. Droga Krzyżowa w każdy piątek w bazylice o godz. 17.30.

Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej w tym roku będzie miało nieco inną formę. 3 kwietnia (piątek przed Niedzielą Palmową) zgromadzimy się wszyscy w sposób duchowy na modlitwie przebłagalnej w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 pod hasłem: Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i w… (miejscu, którym pracujesz, mieszkasz, uczysz się) – są to słowa, które w podobnej formie w swoich Zapiskach umieścił kard. Stefan Wyszyński. Nie będziemy jak co roku wspólnie wędrować, ale niech nas zjednoczy modlitwa w tym trudnym czasie – tego dnia uklękniemy w pokorze – my, kapłani, siostry, w bazylice, a Was prosimy o modlitwę w domach – wołajmy razem 3 kwietnia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, potem Droga krzyżowa w bazylice i o godz. 16.00 Msza św. (będzie także możliwość uczestnictwa przez Internet).

Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Spowiadamy w zakrystii od strony Domu rekolekcyjnego. Jest specjalne oznakowanie. Prosimy wykorzystać okazję już teraz, gdyż nie będzie przedświątecznej spowiedzi z udziałem zaproszonych kapłanów. Warto też zapoznać się dokładanie z komunikatem Biskupa Diecezjalnego dotyczącym posługi duszpasterskiej.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji osób dotkniętych epidemią w Polsce i na świecie: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli, a następnie o godz. 21.00 Apel Maryjny. Ponadto każdą Mszę św. w bazylice rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia i śpiewem suplikacji Święty Boże, w intencji wszystkich chorych oraz o oddalenie od nas choroby.

Na czas Wielkiego Postu z przodu bazyliki ustawiona została skarbona przeznaczona na Jałmużnę Wielkopostną. Tutaj możemy złożyć ofiarę na rzecz potrzebujących oraz wynagrodzić np. za uzyskane w minionym roku dyspensy. Zachęcamy do pielęgnowania tej starej tradycji. Obok znajdują się świece Caritas na stół wielkanocny – ofiarę (15 zł) możemy wrzucić do tej samej skarbony. Świece będą wyłożone w świątyni przez cały czas, aż do wyczerpania.

Bazylika pozostaje otwarta codziennie od godz. 8.00 do Apelu (21.00), z ograniczeniami jedynie podczas nabożeństw.

Za tydzień Niedziela Palmowa. W tym roku poświęcimy jedynie palmy w prezbiterium, a wszystkich zapraszamy do duchowej łączności w modlitwie i wsłuchania się w czytany tego dnia opis Męki Pańskiej.

W kościołach filialnych w najbliższą sobotę jedynie okazja do spowiedzi – prosimy przychodzić po dwie osoby, a bezpośrednio po sakramencie pojednania będzie udzielana Komunia św. Chełmsko: 16.30-17.30, Kalsko 18.00-19.00. Spowiadać będziemy w zakrystii i w kościele. W Twierdzielewie kapłan zostanie nieco dłużej w przyszłą niedzielę.

Odwiedziny chorych. Ze względu na trudną sytuację prosimy indywidualnie umawiać się z księżmi, dzwoniąc do nich: ks. Przemysław 605 530 530, ks. Grzegorz 609 675 161, i uzgodnić ewentualne odwiedziny.

Zapraszamy wszystkich do okazania naszej jedności w nadziei na rychłe odstąpienie od nas niebezpieczeństwa choroby. Podobnie, jak w obliczu piorunów zapalano gromnice i umieszczano w oknach wizerunki Najświętszego Serca Pana Jezusa, Maryi, świętych, zapraszamy do wystawienia w naszych domach obrazów świętych na znak jedności w modlitwie. Niech dla wszystkich będą znakiem, że nie jesteśmy sami. Więcej na naszej stronie internetowej oraz na portalach społecznościowych. Zachęcamy też do przesyłania zdjęć naszych okien udekorowanych wizerunkami Matki Bożej i świętych. Tak uczyniliśmy w oknach naszych domów w sanktuarium Patronki naszej diecezji i w ten sposób chcemy być teraz razem z wami.

Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy wszystkim dużo cierpliwości i rozwagi. Trwajmy razem na modlitwie i w duchu odpowiedzialności przeżywajmy każdy dzień, który przed nami. Tygodnik Niedziela dostępny jest w zakrystii, zaś Gość Niedzielny dostępny jest w wersji elektronicznej – zachęcamy do skorzystania mimo tej trudnej sytuacji z oferowanych możliwości dostępu do prasy katolickiej, która szczególnie w czasie kwarantanny jest cennym źródłem refleksji. Polecamy nas wszystkich opiece Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Zwiń

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkiego Postu, 22.03.2020 r.

W związku z zaistniałą sytuacją osoby starsze, dzieci, zachęcamy do duchowej łączności z nabożeństwami sprawowanymi w naszym Sanktuarium poprzez możliwość skorzystania z transmisji internetowej na naszej stronie WWW: rokitno.org. Msze św. w naszym Sanktuarium: w niedziele – 9.00, 10.30 (dodatkowa Msza św.), 12.00, 15.00, 18.00, a w dni powszednie – 11.00 i 18.00. Gorzkie żale w niedziele, w bazylice o godz. 17.30 oraz w Kalsku i Chełmsku po Mszy św. Droga krzyżowa w każdy piątek – w bazylice o godz. 17.30; w Chełmsku o godz. 17.00 Msza św., a następnie Droga Krzyżowa; w Kalsku o godz. 18.30 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św. Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej – w tym roku będzie ono miało nieco inną formę. 03 kwietnia (piątek przed Niedzielą Palmową) zgromadzimy się wszyscy w sposób duchowy na modlitwie przebłagalnej w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 pod hasłem: Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i w… (miejscu, którym pracujesz, mieszkasz, uczysz się) – są to słowa, które w podobnej formie w swoich Zapiskach umieścił kard. Stefan Wyszyński. Nie będziemy jak co roku wspólnie wędrować, ale niech nas zjednoczy modlitwa w tym trudnym czasie – tego dnia uklękniemy w pokorze – my, kapłani, siostry, tu w bazylice, a Was prosimy o modlitwę w domach – wołajmy razem 3 kwietnia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, potem Droga krzyżowa w Bazylice i o godz. 16.00 Msza św. (będzie także możliwość uczestnictwa poprzez Internet). Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

Czytaj dalej…

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji modlitwę w intencji osób dotkniętych epidemią w Polsce i na świecie: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli, a następnie Apel Maryjny codziennie o godz. 21.00. Ponadto każdą Mszę św. w bazylice rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia i śpiewem suplikacji Święty Boże., w intencji wszystkich chorych oraz o oddalenie od nas choroby. Wystawienie Najświętszego Sakramentu również w każdy czwartek o godz. 17.30 oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.

W środę, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Możemy podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, deklarując modlitwę przez 9 miesięcy w intencji poczętego życia, jednocześnie wpisując się do Księgi Duchowej Adopcji. Ze względu na ograniczenia takiego wpisu możemy też dokonać pisząc na adres mailowy Sanktuarium: sanktuariumrokitno@diecezjazg.pl.

Na czas Wielkiego Postu z przodu bazyliki ustawiona została skarbona przeznaczona na Jałmużnę Wielkopostną. Tutaj możemy złożyć ofiarę na rzecz potrzebujących oraz wynagrodzić np. za uzyskane w minionym roku dyspensy. Zachęcamy do pielęgnowania tej starej tradycji.

Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy wszystkim dużo cierpliwości i rozwagi. Trwajmy razem na modlitwie i w duchu odpowiedzialności przeżywajmy każdy dzień, który przed nami. Tygodnik Niedziela dostępny jest w zakrystii, zaś Gość Niedzielny dostępny jest w wersji elektronicznej – zachęcamy do skorzystania mimo tej trudnej sytuacji z oferowanych możliwości dostępu do prasy katolickiej, która szczególnie w tym czasie kwarantanny jest cennym źródłem refleksji.

Zwiń