Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Dziś przypada Dzień Czytania Pisma św., rozpoczynający Tydzień Biblijny. Może właśnie w tych dniach jest dobra okazja by w gronie rodzinnym poświęcić choć chwilę nad księgą Pisma świętego.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 15.00, będziemy mogli wysłuchać kolejnej katechezy: Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości. Duch Święty przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami (Rz 8,26).
 3. W czwartek XIII rocznica wyboru Ojca Świętego Benedykta XVI. Dziękujmy w modlitwie za miniony pontyfikat (19.04.2005-28.02.2013).
 4. Przyszła niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza – to dzień modlitw o powołania i początek Światowego Tygodnia Modlitw o Powołania.
 5. 29 kwietnia br., odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Motocyklowa. Tradycyjnie wyruszy spod Figury Chrystusa Króla w Świebodzinie o godz. 13.00 i dotrze do Rokitna na godzinę 15.00. Tutaj uczestnicy pielgrzymki będą uczestniczyć we Mszy św., po której zostaną poświęcone motocykle.
 6. Msze św. w bazylice w każdą niedzielę o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i 18.00. W tygodniu o godz. 11.00 i 18.00. Codziennie zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W każdą niedzielę o godz. 17.30 Nabożeństwo Maryjne.
 7. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w sprzątaniu cmentarza w Rokitnie.
 8. Wsparcie odbudowy katedry: Wszystkim, którzy wspierają odbudowę zniszczonej katedry gorzowskiej, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Ofiary można składać do skarbony lub zakupić cegiełki, dostępne w naszym sklepie z pamiątkami.
 9. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarni i zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami.
 10. Ogłoszenia dla rolników i nie tylko:
  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekazuje informacje dotyczące uprawy tytoniu – do 15 maja należy dokonać obowiązkowego wpisu uprawy do rejestru. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej KOWR.
  • Otrzymaliśmy prośbę o przekazanie zaproszenia na spotkanie dotyczące aktywizacji zawodowej biernych zawodowo – będzie ono miało miejsce w Sali Urzędu Gminy Przytoczna 19 kwietnia br. (czwartek), o godz. 11.00. Szczegóły w gablocie.

Niech Tydzień Biblijny pomoże nam w nieustannym sięganiu po Słowo Boże.
Oby stawało się z każdym dniem coraz bardziej drogowskazem naszej codzienności.