Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

  1. Każdego dnia modlimy się odmawiając Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30. Zapraszamy również na Apel Maryjny o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Zapraszamy na obchody Uroczystości Odpustowej ku Czci NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z ROKITNA, Głównej Patronki diecezji. W tym roku chcemy nieco wydłużyć nasze świętowanie. W dniach 11-15 czerwca zapraszamy na rekolekcje Maryjne: codziennie Msza św. o godz. 18.00 z katechezą przygotowującą do uroczystości i Apel Maryjny o godz. 21.00 prowadzone przez ks. dr. Grzegorza Cyrana. Przed południem, podczas Mszy św. o godz. 11.00 spotykać się będą poszczególne grupy wiernych: poniedziałek – organiści i posługujący w zakrystiach naszych parafii; we wtorek – klasy mundurowe; w środę chorzy, osoby z niepełnosprawnością, mieszkańcy DPSów, Służba Zdrowia, a w czwartek Leśnicy. 16 czerwca będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Młodych. 17 czerwca główne uroczystości dla całej Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, a w tym Diecezjalne Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości, jak również Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin, z SUMĄ ODPUSTOWĄ o godz. 12.00. Tego dnia będziemy świętować 60 lat kapłaństwa bp. Antoniego Stankiewicza i bp. Pawła Sochy. Także wszystkich wiernych, szczególnie z naszego Dekanatu Rokitno, zapraszamy 18 czerwca na Mszę św. o godz. 17.00 (Uwaga! T e g o  dnia  –  1 8  c z e r w c a, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00), która będzie też transmitowana przez TVP3.
  3. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami, Mieszkańców naszej parafii prosimy o godne przystrojenie domów, mając na względzie uroczystość Maryjną i obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Niech przybywający Pielgrzymi już od granic parafii poczują odświętny nastrój. Za całego serca już teraz dziękujemy!
  4. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarni i zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami.
  5. Dziękujemy także za wspieranie odbudowy katedry gorzowskiej.
  6. Rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich dla młodzieży i dorosłych w Jastarni na Helu w terminie od 7 do 14 lipca. Szczegóły na plakacie w gablocie i na parafialnej stronie internetowej. 0
  7. Dzisiaj – zbiórka do puszek – na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  8. W sobotę 16 czerwca rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Módlmy się o opiekę Bożej Opatrzności i Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. (VI rocznica; 16.06.2012)