Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na nabożeństwa połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w niedziele i czwartki o godz. 17.30 (w tym tygodniu także w I piątek miesiąca, również w kościołach filialnych o stałej porze), a także na Apel Maryjny o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

 1. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: za tydzień I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków; III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo chorych i ludzi w podeszłym wieku.
 2. Dziś żegnamy ks. Marcina, który posługiwał w naszym Sanktuarium od siedmiu lat. Od 01 sierpnia obejmie obowiązki proboszcza parafii pw. Św. Jana Chrzciciela i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. W nowej wspólnocie życzymy mu wielu łask i opieki Matki, Pani Cierpliwie Słuchającej.
 3. Po Mszy św. o godz. 12.00 grupa artystów CAPELLA CAELESTIS, wraz z ks. Mateuszem Szerwińskim zaprasza na krótki koncert. Polecamy także płytę LIBERTAS, dostępną w naszym sklepiku, jak również podczas koncertu.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze św. i okazja do spowiedzi także w kościołach filialnych: Chełmsko, godz. 17.00 i Kalsko godz. 19.00. W piątek odwiedziny chorych o stałej porze.
 5. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na Fatimskie rozmyślanie i Różaniec. O godz. 10.30 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Jednocześnie przypominamy, że w I sobotę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie transmitowana przez TVP3 Gorzów Wlkp., którą można oglądać dzięki Naziemnej Telewizji Cyfrowej oraz na stronie internetowej gorzow.tvp.pl i w aplikacji TVP Stream na urządzeniach mobilnych. Zapraszamy również na czuwanie Fatimskie, które rozpoczniemy jak zawsze w najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 18.00, a zakończymy procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej ok. godz. 22.00.
 6. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zapraszamy do kawiarni i zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami.
 7. We wtorek 31 lipca w Kalsku, gościć będziemy pielgrzymów wędrujących z Rzepina na Jasną Górę – grupa Amarantowa – ok. 50 osób. Tradycyjnie już zwracamy się z prośbą o życzliwe ich przyjęcie i zapewnienie odpowiedniej liczby noclegów. Pielgrzymi przybędą około godziny 17.00, a rano od godz. 8.00 kwatermistrz będzie pukał o życzliwość do naszych domów. Już teraz dziękujemy za otwartość i zrozumienie.
 8. W środę 01 sierpnia, do naszego Sanktuarium przybędzie 36 Piesza Pielgrzymka z Gorzowa na Jasną Górę. W Roku Jubileuszowym Pielgrzymom na etapie ze Skwierzyny do Rokitna towarzyszyć będzie kopia obrazu MB Cierpliwie Słuchającej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 9. Zachęcamy do nabycia nowej pozycji książkowej, zatytułowanej: „Jesteśmy wpisani w obraz Matki, która cierpliwie słucha. Słowa Pasterzy Kościoła do Pielgrzymów Rokitniańskich”, wydanej z okazji 350-lecia przeniesienia Cudownego Obrazu z Bledzewa do Rokitna.
 10. Dziękujemy za wspieranie odbudowy katedry gorzowskiej.
 11. Serdecznie zapraszamy w Roku Jubileuszowym na spotkanie rekolekcyjno-modlitewne, które poprowadzi o. James Manjackal. Będzie ono miało miejsce 16 sierpnia br., szczegóły na naszej stronie in internetowej. Prosimy o dokonywanie zapisów byśmy wiedzieli jakiej ilości pielgrzymów możemy się spodziewać.