Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na nabożeństwa połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w niedziele i czwartki o godz. 17.30, a także na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

 1. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; dziś II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków; za tydzień III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo chorych i ludzi w podeszłym wieku.
 2. W piątek 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w bazylice o godz. 11.00 i 18.00.
 3. W sobotę 15 września, Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu
 4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – ofiary zebrane na tacę pozostają na potrzeby gospodarcze poszczególnych kościołów. Tego dnia o godz. 12.00 Msza św. w intencji wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają dzieła podejmowane w naszej parafii i sanktuarium. Tego dnia także zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno - Teologiczny w Zielonej Górze.
 5. Młodzieży z klas VII szkoły podstawowej, która powinna w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania przypominamy, że w zakrystii można pobrać deklaracje, które należy złożyć wypełnione do końca września.
 6. Dziś i w przyszłą niedzielę nauki przedchrzcielne po Mszy św. o godz. 15.00. Także w dniu dzisiejszym o tej samej porze spotkanie kandydatów, którzy kontynuują przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 7. Przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania dla wiernych z dekanatu Rokitno w okresie jesiennym będzie miało miejsce w Skwierzynie, w parafii pw. św. Mikołaja u Księży Misjonarzy CM. Rozpocznie się 25 września 2018 roku o godz. 19.00 w domu katechetycznym i potrwa do 20.11.2018r. Termin bierzmowania zostanie podany w trakcie spotkań. Kandydat powinien posiadać skierowanie od swojego księdza proboszcza.
 8. W roku poświęconym Duchowi Świętemu zapraszamy na kolejną katechezę, tym razem na temat: „Życie Duchem Świętym” w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15.00.
 9. Zapraszamy na VI Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu, która odbędzie się w sobotę 15 września br. pod hasłem, którym są słowa św. Augustyna „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. 09.30 – Jutrznia ku czci Męczenników Międzyrzeckich we wsi Święty Wojciech; 10.15 – Wyjście z relikwiami Pierwszych Męczenników Polskich do sanktuarium; 11.00 – Panel, konferencja „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” - ks. Ryszard Stankiewicz; świadectwa; 13.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy; Agapa. Diecezjalna Caritas zaprasza uczestników pielgrzymki do udziału w akcji pomocy. Podczas pielgrzymki będzie prowadzona zbiórka obuwia dla osób bezdomnych. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w tę akcję, proszeni są o ofiarowanie nowych męskich butów w rozmiarach 42-44. Buty będzie można przekazać w Międzyrzeczu.
 10. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę.
 11. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY NA ROK 2019.
$(document).ready(function(){document.body.innerHTML = document.body.innerHTML.replace(/\s([a-z])\s/g, ' $1 ');}