Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

 1. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: za tydzień I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków; III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo chorych i ludzi w podeszłym wieku.

 2. Rozpoczynamy październikowe Nabożeństwa Różańcowe. W Bazylice codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do wspólnego gromadzenia się na modlitwie w kościołach filialnych.

 3. Młodzieży z klas VII, która powinna w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, przypominamy, że w zakrystii można pobrać deklaracje, które należy złożyć wypełnione do dziś. Spotkania wszystkich kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu: w Chełmsku i Kalsku w piątek po Mszy św., w Rokitnie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Msze św. w pierwszy piątek: Rokitno – godz. 11.00 i 18.00, Chełmsko – godz. 17.00 i Kalsko - godz. 19.00. W piątek odwiedziny chorych w godzinach porannych od godz. 9.00.

 5. Zapraszamy do udziału w tegorocznej Pielgrzymce Różańcowej – 6 października, tj. w sobotę. W Rokitniańskim Roku Jubileuszowym będzie to wspólne pielgrzymowanie Róż Żywego Różańca oraz Apostolatu Margaretka. Tego dnia zostaną także wręczone odznaczenia Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Program:

 • 10.00 - Powitanie pielgrzymów
  Różaniec na rokitniańskich dróżkach

 • 11.00 - Katecheza dla pielgrzymów „Maryja cierpliwie zasłuchana...”
  – ks. dr hab. Robert Kufel

 • 11.35 Świadectwo o modlitwie różańcowej

 • 12.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego z homilią
  ks. prałata Krzysztofa Nykla, regensa Penitencjarii Apostolskiej

 • Po Mszy św.: koncert Świebodzińskiej Orkiestry Dętej, poczęstunek dla pielgrzymów

Jest to również dzień dekanalnej pielgrzymki dekanatu Sława.

 1. Również w sobotę ostatnie już w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, po niej procesja z Najświętszym Sakramentem, następnie modlitwa różańcowa, a zakończymy ok. godz. 22.00 procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 2. Koncert p. Andrzeja Batora będzie miał miejsce 7.10.2018 roku pt. „W hołdzie Matce Bożej Rokitniańskiej”, pod Honorowym Patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego – Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego i Starosty Powiatu Międzyrzecz, w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bledzewie o godz. 17.00. Tego dnia zaplanowano także nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu w tej parafii.

 3. Pola nadziei – Twój dar dla chorych. Już od kilki lat Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. zachęca nas do włączenia się w akcję zakupu żonkili, które są symbolem łączności z ludźmi dotkniętymi cierpieniem. Niech nasze wrażliwe serca sprawią, że znacząco wesprzemy hospicjum i dzieła przez nie realizowane.

 4. W Rokitnie od 12 do 14 października br. odbędą się rekolekcje dla małżeństw, tzw.: DIALOG WE DWOJE. Jest to cykl spotkań konferencyjno-warsztatowych prowadzonych przez pary małżeńskie i kapłana na temat dobrej komunikacji. Jest to nieoceniona pomoc dla pragnących wzmocnić więzi małżeńskie. Informacja i zgłoszenia pod nr tel. 505 148 541.

 5. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę.

 6. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY NA ROK 2019.

 

Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem,

a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!