Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

 1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

 1. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: dziś I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; za tydzień II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków; III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo chorych i ludzi w podeszłym wieku.

 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W Bazylice codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do wspólnego gromadzenia się na modlitwie w kościołach filialnych (W dni powszednie Kalsko – 17.00, Chełmsko – 18.00, w niedziele w po Mszy św.).

 3. Dziękujemy Wszystkim za pomoc w przygotowaniu tegorocznej Pielgrzymki Różańcowej. Dziękujemy też za zadbanie o bezpieczeństwo pielgrzymów. W Rokitniańskim Roku Jubileuszowym będzie to wspólne pielgrzymowanie Róż Żywego Różańca oraz Apostolatu Margaretka.

 4. Koncert p. Andrzeja Batora będzie miał miejsce dziś pt. „W hołdzie Matce Bożej Rokitniańskiej”, pod Honorowym Patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego – Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego i Starosty Powiatu Międzyrzecz, w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bledzewie o godz. 17.00.

 5. Za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy do wysłuchania kolejnej katechezy w roku poświęconym Duchowi Świętemu pt. “Osobiste zawierzenie się Duchowi Świętemu”.

 6. Spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św., 28 października po mszy o godz. 15.00

 7. Pola nadziei – Twój dar dla chorych. Już od kilki lat Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. zachęca nas do włączenia się w akcję zakupu żonkili, które są symbolem łączności z ludźmi dotkniętymi cierpieniem. Niech nasze wrażliwe serca sprawią, że znacząco wesprzemy hospicjum i dzieła przez nie realizowane.

 8. W Rokitnie od 12 do 14 października br. odbędą się rekolekcje dla małżeństw, tzw.: DIALOG WE DWOJE. Jest to cykl spotkań konferencyjno-warsztatowych prowadzonych przez pary małżeńskie i kapłana na temat dobrej komunikacji. Jest to nieoceniona pomoc dla pragnących wzmocnić więzi małżeńskie. Informacja i zgłoszenia pod nr tel. 505 148 541.

 9. W niedzielę 14 października przeżywać będziemy w Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Tego dnia w parafiach odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W zeszłym roku szkolnym fundacja wspomagała 50 uczniów i studentów z naszej diecezji, zapewniając im comiesięczne stypendium oraz organizując darmowe wyjazdy wakacyjne na obozy stypendystów. Ponadto stypendyści brali udział w rekolekcjach organizowanych przez koordynatorów diecezjalnych. W tym roku mamy do dyspozycji kolejne miejsca w fundacji.

 10. Również 14 października - Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.

 11. Za tydzień i w kolejną niedzielę o godz. 16.00 nauki przedchrzcielne.

 12. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę.

 13. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY NA ROK 2019.

 

Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem,

a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!