Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

  1. Msze św. w Bazylice w niedziele o godz. 9.00, 12.00, 15.00 (z Koronką do Bożego Miłosierdzia) i 18.00; w dni powszednie o godz. 11.00 i 18.00. W każdą niedzielę o godz. 8.30 modlimy się śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również na Apel Maryjny w Bazylice o godz. 21.00. W środy podczas Apelu modlimy się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym przypominamy, że po wszystkich Mszach św. i nabożeństwach odmawiamy Modlitwę Jubileuszową, a ponadto zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w każdy piątek w godz. 15.00-18.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św. i Apelem. W piątki zapraszamy też na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Warunki uzyskania odpustu dla nawiedzających Bazylikę na modlitwę przed Obrazem: modlitwa prośby za wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne i w obronie instytucji rodziny. Prośby te należy zakończyć odmówieniem Ojcze nasz, Wierzę i Pod Twoją Obronę. Dodatkowo spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

  1. W Roku Jubileuszowym każdej niedzieli na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w szczególnych intencjach: I niedziela miesiąca - modlitwy ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu, rodzinie, czystości; dziś II niedziela miesiąca - błogosławieństwo małżonków; dziś III niedziela miesiąca - błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa; za tydzień IV niedziela miesiąca – błogosławieństwo osób chorych i w podeszłym wieku.

  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W Bazylice codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do wspólnego gromadzenia się na modlitwie w kościołach filialnych (w dni powszednie Kalsko i Chełmsko – 17.00, w niedziele w po Mszy św.).

  3. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zebrane na tacę pozostają w poszczególnych kościołach. O godz. 16.00 nauki przedchrzcielne.

  4. 28 października, a więc za tydzień, spotkanie rodziców dzieci, które przygotwują się do I Komunii św., po Mszy św. o godz. 15.00.

  5. W przyszłą niedzielę, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy w modlitwie.

  6. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej racji zbierane są ofiary na potrzeby misji. U nas w związku z przypadającą dziś trzecią niedzielą miesiąca, ofiary na działalność misyjną będzie można złożyć za tydzień.

  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujemy za troskę o groby naszych bliskich i tych, o których nikt nie pamięta. Zostały wyłożone kartki na tradycyjne WYPOMINKI.

  8. Dziękujemy za wspieranie Sanktuarium i Kalwarii swoją modlitwą i ofiarą. Życzymy miłego dnia i pobytu w Rokitnie oraz zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pamiątek w kawiarence i naszym kiosku z pamiątkami, a jeśli czas pozwala zapraszamy na dobrą kawę i herbatę.

  9. Zachęcamy do nabycia ROKITNIAŃSKICH KALENDARZY NA ROK 2019.

Niech Bóg darzy nas błogosławieństwem,

a Matka Cierpliwie Słuchająca wspiera swoją opieką!


 

$(document).ready(function(){document.body.innerHTML = document.body.innerHTML.replace(/\s([a-z])\s/g, ' $1 ');}